Samsun‘da, Jandarma Teşkilatı’nın 183. kuruluş yıldönümü nedeniyle tören düzenlendi.

Başarılarla dolu 183 yıl

Törende bir konuşma yapan Samsun İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ömer Ersever, “Başarılarla dolu 183 yıllık tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı, kuruluşundan bugüne kadar milletimizin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu hizmetinin sağlanması ve güvenlik hizmetleriyle ulusumuzun her zaman takdirini kazanmıştır. Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak, milletimizin bize olan teveccühü ile hareket ederek, var olan güven ve sevgi bağını korumak ve perçinlemek, daha da güçlendirmek azim ve kararlılığındayız. Jandarma Genel Komutanlığı personeli görevlerini icra ederken hizmetleri yürütürken her zaman ve her yerde yürürlükteki kanunları ve nizamları kendisine rehber almakta, her türlü çözüm ve tedbiri hukuk düzeni içinde aramaktadır” dedi.

Azim ve kararlı

Jandarma teşkilatı tanıtıldı

Anıttaki törenin ardından Jandarma Teşkilatına ait birim ve ekipmanlar Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan stantlar ile halka tanıtıldı. Vatandaşlar olay yeri incelemeden, arama-kurtarma çalışmalarına kadar merak ettiği tüm konu ve ekipmanlar hakkında jandarmadan bilgi aldılar.

Etkinliklere ayrıca Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı Albay Ahmet Bahadır, 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Ogün Şahin, EMŞAV Samsun Şube Başkanı Kenan Kaptan ve jandarma personelleri ile kolluk kuvvetleri katıldı. – SAMSUN

İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Etiketler:

,