– Keplerini Kaçkar Dağları’nda attılar

Kaçkar Dağlarının zirvesinde sıra dışı mezuniyet töreni

KTÜ Orman Fakültesi Yaban Hayatı Bölümü öğrencileri mezuniyet törenini Kaçkar Dağlarında kep atarak kutladı

Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümü öğrencileri Kaçkar Dağlarının zirvelerinde kamp yapıp, uygulamalı ders görmenin kendileri için heyecan verici olduğunu belirtirlerken, kep atma töreninin hayatları boyunca unutamayacakları bir anı olduğunu söylediler.

Mezun olan öğrencilerden Alp Turan, kamp kurdukları Kaçkar Dağlarında birçok yaban hayvanı görme fırsatı bulduklarını, bu sıradışı kep atma töreninin ömür boyu unutamayacağı bir anı olduğunu belirterek, “Kaçkar Dağlarının zirvesine yolculuk yaptık. Kamp alanımızda hem Ayılarla, Ur Keklikleriyle, Çengel Boynuzlu Dağ Keçileriyle vakit geçirdik, gözlemler yaptık, hem de mezuniyet töreni kapsamında keplerimizi havaya atarak kutlamamızı gerçekleştirdik. Bizim için ömür boyu unutulmayacak bir anı oldu. Bu bölüme gelmek zaten benim çocukluk hayalimdi. Hem de bölümü bu şekilde bitirmek de hayalimdi. Daha önce bizim gibi kutlama yapanı görmedim” dedi.

Bir bayan olarak yaban hayvanlarını yakından gördüğünü ancak hiç tedirgin olmadığını belirten Hilal Aslı Hatalmış ise “Mezuniyet törenini tam yerinde yaptık diyebilirim. Çünkü bölümümüzün işi dağlarda. Yaban hayvanlarını görebilmek onları daha yakından tanıyabilmek için dağlardayız. Bayan olarak korkum olmadı, yabani hayvanları görmek yakından tanımak istedik. Zaten grup olarak gittiğimiz için hiç tedirgin olmadık. Bu kutlama bizim bölümümüz dışında başka bir yerde görmedim” diye konuştu.

“Mezuniyet törenini 8 yıldır Kaçkar Dağında yapıyoruz”

İhlas Haber Ajansı / Bekir Koca – Güncel

Etiketler:

, , , ,