Samsun Gıda Borsası’nda bebek bezi, kağıt havlu ve tuvalet kağıdı gibi malzemelerin olduğu depoda çıkan yangın, deponun tavana kadar mal dolu olması ve itfaiyenin içeri girememesi nedeniyle tamamen kontrol altına alınamıyor.

Yangın, Samsun‘un İlkadım ilçesi Kıran Mahallesi Gıda Borsası’nda saat 13.00 sıralarında başladı. Gıda Borsası sitesinde içerisinde bebek bezi, kağıt havlu ve tuvalet kağıdı gibi yanıcı maddelerin bulunduğu bir depoda yangın çıktı. Dumanların yükselmesi üzerine 112’ye haber verildi. Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri yangına müdahale etti. Deponun dolu olması ve itfaiyenin içeri girememesi nedeniyle yangın tamamen kontrol altına alınamıyor. Ekipler zaman zaman içerideki yanıcı maddeleri tahliye etmeye çalışırken, pencere kısmından da söndürme işlemleri sürüyor.

“Depoya girme konusunda önümüzde çok engel var, müdahalemiz güçlükle yürütülüyor”

“İçeride tuvalet kağıdı, çocuk bezi, mendil, kağıt havlu gibi malzemeler var”

Yanan malzemeler ve son durum hakkında bilgi veren iş yeri sahibi Mehmet Gürsoy, “İş yeri sahibiyim. Yangının neden çıktığını şu anlık bilemiyoruz. Yangın çıkan yeri depo olarak kullanıyorduk. İçeride tuvalet kağıdı, çocuk bezi, mendil, kağıt havlu gibi malzemeler vardı. En üst kat olduğu için hafif ürünleri oraya koymuştuk. Onlar yandı galiba. Normalde birçok elemanımız var ama yangın anında burada elemanımız yoktu. Elemanlarımız diğer depolardaydı. Yangının olduğu yerin yanında bir mağazam daha var. Oradakiler dumanı görünce gelip, itfaiyeye bilgi veriyorlar. Yangını kontrol altına alma ve söndürme çalışmaları devam ediyor” diye konuştu.

Yangını gören borsa çalışanları ise yangının neden çıktığının henüz belli olmadığını, itfaiyenin saatlerdir yangını söndürmek için çalışma yaptığını ve içerideki malzemelerin sık depolandığı için yangına müdahalenin de güçlükle yapılabildiğini ifade ettiler.

İtfaiye ekipleri aralıksız söndürme çalışmasını sürdürürken, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra İlkadım Belediyesi, Atakum Belediyesi ve Tekkeköy Belediyesi’ne ait su tankerleri de gıda borsasına gelerek itfaiyeye su takviyesi yapıyor. – SAMSUN

İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Etiketler:

, , , ,